Logo Loading

Blog

 

Altor Danışmanlık

A26 Eylül’de Four Seasons Bosphorus Hotel’de gerçekleşecek olan caniasERP Live etkinliğinde, caniasERP’deki son geliştirmeler, avantajlar, IAS’nin gelecek ile ilgili planları ve Endüstri 4.0 ile birlikte şekillenen yeni misyonlar konuşulacak. Etkinlikte caniasERP içerisinde yer alan iş zekası uygulaması canias IQ’daki son geliştirmeleri anlatacak olan IAS Global İş Ortakları Yöneticisi Burak Bayrakdar, “caniasERP kullanıcıları, potansiyel müşterilerimiz, teknoloji meraklıları bu etkinlikte hem bizim yaptığımız çalışmaları yakından inceleme hem de gelecek vizyonumuz hakkında fikir edinme imkanını yakalayacaklar. caniasERP’nin iş zekası uygulaması canias IQ’yu konu eden sunumumda son gelişmeleri aktaracağım. canias IQ, artık çok daha güçlü, ihtiyaçlara çok daha hızlı cevap verebilen ve rapor kütüphanesi çok daha geniş bir ürün haline geldi. Yenilikleri, sunduğumuz avantajları ve gelecek hedeflerimizi paylaşmak için herkesi etkinliğimize bekliyoruz” diyor.

IAS olarak 2019 yılında yoğunlaştığınız gündem maddeleri nelerdi? 
2018 yılının başında dünyanın pek çok noktasında, bugüne kadar hiç faaliyet göstermediğimiz, lokasyonlarda operasyonlar düzenleme hedefimiz bulunyordu. 2019 yılında da bu hedefimiz doğrultusunda çalışmalarımıza devam ettik. Bu anlamda en önemli gündem maddelerinden biri Güney Kore’de yeni bir şirket kurmaktı. Öncelikle orada bir çözüm ortağı ile anlaştık ve onun alt bayii ağını oluşturduk; ilk satışımızı yaparak başarılı bir projeye imza attık. Bunların akabinde o bölgedeki rağbet ve fırsatları değerlendirerek IAS Güney Kore’yi kurduk. 2019 yılında dış pazar operasyonlarımıza hız kesmeden devam ettik. Güney Kore’nin yanı sıra geçen yıl iki firma ile çözüm ortaklığını gerçekleştirdiğimiz Brezilya’da, Güney Afrika, İngiltere ve İsviçre’de de çalışmalarımız devam ediyor. Bunu dışında 2019’un ilk aylarında başladığımız IAS DB projemiz hayata geçirildi. IAS olarak müşterilerimize bütünleşik çözümler sunuyoruz; ERP çözümümüz caniasERP, onun içerisindeki iş zekası ürünü canias IQ… Teknoloji firması olarak bu çözümlerimizin temelinde bulunan veri tabanını da yine kendimiz üretmek istedik ve böylece çalışmalara başladık. IAS DB şu an kullanıma hazır. Bizim için çok önemli ve fark yaratacağını düşündüğümüz çalışmalardan bir diğer ise otomasyon süreçlerinde kullanmak üzere ürettiğimiz IoT Gateway oldu. Artık, makinalardan veri toplamak için arada ek bir yazılıma, üçüncü parti bir araca ihtiyaç kalmayacak şekilde caniasERP içerisine verileri direkt olarak IoT Gateway’i üzerinden alabiliyoruz. Bu yıl bir diğer odak noktamız ise 8.02 adını verdiğimiz yeni versiyonumuz oldu. 8.02 ile caniasERP içerisinde bulunan hemen hemen her modülde çok ciddi güncellemeler yapıldı. Temel modüller ve onların etkileşimde bulunduğu tüm yan modüller, yeni uygulamalar ya da mevcut uygulamaların içerisindeki iyileştirmeler ile yenilendi; performansını arttırıcı bir takım altyapısal değişiklikler yapıldı. Yeni versiyonumuz ile web client hizmetimizi de yeniledik. caniasERP, 2000 yılında JAVA tabanına geçiş yaptığından beri, yüzde 100 web tabanlı çalışan ilk ERP yazılımlarından biri. Aynı vizyonla çalışmalarımızı sürdürüyoruz; web client’ı yeni versiyonumuzla birlikte çok daha güçlü hale getirdik. Yeni web client, içerisinde mobil ekranlara uyum sağlayabilecek ekranlarla birlikte geliyor.

caniasERP Live İstanbul etkinliğinden bahseder misiniz?
caniasERP Live etkinliğinin altıncısı 26 Eylül’de Four Seasons Bosphorus Hotel’de gerçekleşecek. İstanbul’da gerçekleştirdiğimiz son caniasERP Live etkinliğinden bu yana pek çok yenilik oldu; sıfırdan ortaya çıkan ürünlerimizin yanı sıra mevcut ürünlerimizde ciddi değişiklikler yapıldı. IAS DB, IoT Gateway gibi sıfırdan oluşturduğumuz ürünlerimizin yanı sıra caniasERP içerisinde bulunan modüllerde geliştirdiğimiz yeni uygulamalar ya da yeni uygulamalar içerisinde gerçekleştirdiğimiz değişiklikler… Bunun dışında mevzuat değişiklikleri olan Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) konusunda, yeni web client’ımız hakkında ve yazılım geliştirme platformumuz TROIA tarafında gerçekleştirdiğimiz bazı güncellemeler ve geliştirmelerle oldu. Tüm bunlar hakkında konunun uzmanları bilgi verecek. Bunun yanı sıra katılımcılarla birebir temasta bulunarak fikir alışverişinde bulunma fırsatını da yaratacağız. caniasERP kullanıcıları, potansiyel müşterilerimiz, teknoloji meraklıları bu etkinlikte hem bizim yaptığımız çalışmaları yakından inceleme hem de gelecek vizyonumuz hakkında fikir edinme imkanını yakalayacaklar. 

canias IQ Artık Çok Daha Etkili 

Siz hangi konuda sunum yapacaksınız? Ana hatları ile anlatır mısınız?
Bu yılki caniasERP Live İstanbul etkinliğinde, daha önceki etkinliklerde bahsettiğimiz canias IQ yeniden konu edilecek ki bunun sunumunu ben gerçekleştireceğim. Tüm ürünlerimizde olduğu gibi canias IQ’da da pek çok güncelleme ve geliştirme yaptık. Müşterilerimizin geri dönüşleri doğrultusunda belli başlı değişiklikler yaptık. canias IQ ürünümüzü çok daha kullanışlı hale getirdik; rapor çeşitliliğini arttırdık. canias IQ, 2017’de ilk tanıttığımızda hem bizim hem de müşterilerimiz için çok yeni bir üründü. O lansmanda ERP nedir, iş zekası nedir, biz neden caniasERP içerisinde bir iş zekası aracı sunma ihtiyacı duyduk, müşterilerimiz ya da ERP kullanıcıları ne zaman bir iş zekasına ihtiyaç duyar ve bunu nasıl kullanırlar gibi konuları ele almıştık. Şimdi bunları bir kenara bırakıyoruz! Artık iş zekası aracından daha fazla ne bekleyebiliriz ve bunu nasıl gerçekleştirebiliriz bunu konuşacağız. IAS olarak biz de bir canias IQ kullanıcısıyız, kendi yaşadığımız tecrübeler, müşterilerimizden aldığımız geri dönüşler  ve güncel trendler doğrultusunda rapor kütüphanemizi genişlettik. Farklı sektörlerde farklı amaçlarla talep edilen raporları hem müşterilerimizde hem kendi standardımızda geliştirdik. Yine aynı esnada teknik tarafta yaptığımız entegrasyonda ürünün daha stabil ve daha yüksek performansta çalışmasına yönelik çalışmalarımız da oldu. canias IQ artık çok daha güçlü, ihtiyaçlara çok daha hızlı cevap verebilen ve rapor kütüphanesi çok daha geniş bir ürün haline geldi.

Teknolojinin Bugünü ve Yarını Konuşulacak

Katılımcılar tarafından baktığınızda, sizce etkinliğe katılmak neden önemli?
Aslında katılımcıları ikiye ayırmak mümkün. Daha önce caniasERP Live etkinliğine katılmış olma ihtimali yüksek olan mevcut müşterilerimiz ve aday olan firmalar. Öncelikle mevcut müşterilerimiz için konuşacak olursam; bence bir görev bilinci ile katılmalılar. ERP yazılımları çok büyük teknolojik yatırımlar ve işletmeler için büyük bir önem arz ediyor. Ondaki mevzuat ile ilgili ya da sistemsel en ufak bir değişikliği bile bilmeleri gerekir. Ellerindeki yazılımın, programın neler yapabileceğini, doğru kullandıklarında ne kadar fazlasını verebileceğini anlamak için caniasERP Live etkinliğine katılmalılar.  IAS, ERP, iş zekası, veri tabanı ve farklı altyapısal çalışmalarıyla bir teknoloji firması. Dolayısıyla caniasERP Live İstanbul etkinliğine katılmak, hem ERP sektörü içerisinde gelişmelerden hem  caniasERP’nin yeniliklerinden hem de teknolojik gelişmelerden haberdar olmaları için büyük bir fırsat. Biz yalnızca ERP değil, ERP ile ilişkili olabilecek işletmelere katma değer sağlayabilecek farklı teknolojileri de sunuyor; bu teknolojilerle ortak çalışmalarımızı anlatıyoruz. Bu nedenle hem müşterilerimiz hem de aday firmalar, bu etkinliğe gelerek teknolojinin bugün ve yarını ile ilgili bilgi sahibi olabilirler. Aynı zamanda ERP kullanmaya aday olan firmalar için bir başka öneminden daha bahsetmek istiyorum: Sonuç olarak önlerinde farklı seçenekler var. Bunlar arasında elemeyi doğru yapabilmek, caniasERP’yi ve ardındaki ekibi daha yakından tanıyabilmek için de önemli bir fırsat var önlerinde. Bir teknoloji firması olan IAS’nin müşterilerinin ihtiyaçlarına nasıl karşılık verebileceğini ve gelecekteki ihtiyaçlarına da ne kadar ciddi ölçüde cevap verme potansiyeline sahip olduğunu bu etkinlik sayesinde öğrenebilirler.